• #LaboratoriaPrzyszłości

• Grudzień 2023

• Sprzęt prezentowany na zdjęciach zakupiony został przez Szkołę Podstawową w Staniewicach w ramach programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszłości

Podczas zajęć kroju i szycia dziewczyny z klasy 4 uszyły ozdoby choinkowe oraz poduszeczkę - przytulankę.

Nadszedł czas, by przygodę z robotyką kontynuowała klasa 3. Podczas zajęć uczestnicy rozbudzali swoją wyobraźnię konstruując np. pojazd dla Dasha i Dota. Nie zabrakło również gry w kubeczki. Zabawa była przednia.

Na zajęciach elektroniki każdy pracuje swoim tempem. Młodsza grupa zgłębia tajniki oporu - wiedzą już co to jest potencjometr, do czego służy i jak go wykorzystać. W starszej grupie jedni budują pokazy świetlne tylko z użyciem diod LED, inni wykorzystują do tego dodatkowo czujniki zmierzchu i dźwięku, a jeszcze inni dowiadują  się jak działa silnik prądu stałego.

Pierniczki to obowiązkowy wypiek świąteczny. Wiedzą o tym Mali i Duzi, dlatego wspólnie zabrali się do pracy, by zapach i smak korzennych ciasteczek rozszedł się po całej szkole.

Frytki warzywne z piekarnika - zdrowa alternatywa dla ziemniaczanego przysmaku.