• #LaboratoriaPrzyszłości

• Wrzesień 2023

•  Zajęcia realizowane dzięki sprzętowi zakupionemu z programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez MEN we współpracy z Centrum GovTech, którego celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości (#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci) to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań uroczystości szkolnych i innych form rozwijania umiejętności.

Uczniowie zaznajamiali się z pracą fotografa. Rozwijali również nabyte już umiejętności. Poprzez zabawę z robotami Dash uczniowie uczyli się sterowania w aplikacji Wonder i Path, rozwijali umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli oraz współpracy w grupie. Świat wirtualny w goglach VR przeniósł uczniów do innego wymiaru wiedzy. Prace krawieckie pozwoliły na wykorzystanie maszyn do szycia, a efekty będą widoczne już niebawem. Nowi ucziowie zaczęli zgłębiać tajniki elektroniki, a "weterani" weszli na wyższy level - nauczą się programować mikrokontroler.  Najsmaczniejszym akcentem tego miesiąca było wykorzystanie sprzętu AGD. Zajęcia kulinarne wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem.