Menu

liczba odwiedzin: 949877
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • XI DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

  W konkursie w etapie szkolnym wzięło 15 uczniów z klas 4-8. Oto uczniowie którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Etap rejonowy odbędzie się 11 marca 2020.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 • Podziękowanie

 • Przedstawienie profilaktyczne pt."Shrek"

  W ostatnim tygodniu przed świętami najmłodsi uczniowie i starsze przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły Dom Kultury w Sławnie. Powodem tej wizyty było przedstawienie Teatru Profilaktycznego z Wrocławia pt."Shrek".

  Jak zawsze aktorzy przygotowali i zaprezentowali nam wspaniałą, ciekawą i wielce pouczającą historię zielonego gnoma i jego przyjaciół. W trakcie spektaklu dzieci bardzo żywo reagowały na to, co dzieje się na scenie. Z widowni  słychać było wskazówki dla bohaterów, śmiech i częste oklaski. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że chętnie wrócą, aby obejrzeć kolejną, równie ciekawą historię

 • Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

  Tajemnica Bożego Narodzenia jest niepojęta... Piękna polska tradycja wspólnego kolędowania, składania życzeń i świątecznych jasełek. Pokaz umiejętności uczniów i pracowników naszej szkoły wprawił nas wszystkich w atmosferę refleksji i zadumy nad tym co ważne i piękne.
  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

 • Spotkanie z panią Danutą Siwiec

  12 grudnia uczniowie klasy I i III spotkali się z dawną nauczycielką naszej szkoły panią Danutą Siwiec. Jest ona autorką wielu wierszy i opowiadań  nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Nie tylko pisze, ale też pięknie ilustruje swoje teksty.

  Pani Siwiec bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom jedną ze swoich ostatnich bajek - o małym niedźwiadku. Oczywiście jej treść była związana z problemami współczesnego dziecka. Zawierała pouczający morał oraz przesłanie dla wszystkich o konieczności dbania o przyrodę i środowisko naturalne.

  Swoją ciekawą opowieść poetka zilustrowała pięknymi obrazami własnego autorstwa.

  Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały za spotkanie i zaprosiły panią do ponownego odwiedzenia naszej szkoły.

 • Góra Grosza

   

  Ruszyła XX ogólnopolska akcja charytatywna Góra Grosza.

  Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  Jednak najważniejszym celem tej akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku.

  Akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który znajduje się  na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl w zakładce Góra Grosza.

  Na korytarzu naszej szkoły udostępniony jest pojemnik, do którego można wrzucać polskie monety  o wszystkich nominałach.

 • Konkursy przedmiotowe

  18,19 i 25 listopada uczniowie klasy ósmej: Alicja Dudka, Katarzyna Wiśniewska, Bartłomiej Grzebielucha i Patryk Szlawski brali udział w etapach rejonowych Konkursów Przedmiotowych dla  uczniów szkół podstawowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Szczecinie - Języka Polskiego, Matematyki i Geografii.

  Udział w etapie rejonowym poprzedzony był szkolnymi eliminacjami. Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 • „PAN TADEUSZ”

  14 listopada  uczniowie klas 7  i 8 wybrali się do Teatru Nowego  w Słupsku na spektakl pt. ,,PAN TADEUSZ”. Utwór ten, omawiany w szkołach, chyba od zawsze był znany przez wszystkich jako poważny poemat Mickiewicza, który przedstawia życie bohaterów na tle przełomowych wydarzeń historycznych. Tymczasem obejrzenie spektaklu inspirowanego „Panem Tadeuszem” zrobił na nas zupełnie inne wrażenie. Obejrzeliśmy niezwykłe widowisko, wykonane przez wspaniałych aktorów, którzy zachwycili nas poziomem gry aktorskiej. Przedstawienie składało się zarówno ze scen dramatycznych, jak i komediowych, zachowując przy tym wszystkie najważniejsze wątki oraz wydarzenia historyczne opisane przez wieszcza narodowego. To połączenie sprawiło, że młodzieży taki kontakt z wybitnym dziełem kultury bardzo się spodobał i zaciekawił, a co najważniejsze - na pewno zapadł w pamięci.

 • Strofy o Ojczyźnie

  Jak co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”.Młodzi recytatorzy ze wszystkich klas zaprezentowali utwory wielkich poetów takich jak: Władysław Broniewski, Krzysztof Kamil Baczyński czy Juliusz Słowacki. Dzięki nim pamiętamy o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.Okazuje się, że wśród społeczności szkolnej też mamy początkujących pisarzy. Uczennica klasy VIII – Natalia Wiewiórska napisała własny wiersz i pięknie przedstawiła go nam w tym dniu.

  Wybór zwycięzcy nie był łatwy, ale jury dokonało wyboru w trzech kategoriach:

  Kategoria I:
  1 miejsce – Patrycja Zagrodnikow (kl.I),
  2 miejsce – Natalia Erwardt (kl. I), 
  3 miejsce – Oliwia Sikora (kl.I),
  wyróżnienie – Helena Podgórska (kl. III)

  Kategoria II:

  1 miejsce – Paulina Zwolan (kl. IV),
  2 miejsce – Oliwia Wiewiórska (kl. IV),
  3 miejsce – Mikołaj Podgórski (kl. IV),
  wyróżnienie – Miłosz Szczepański (kl. VI)

  Kategoria III:

  1 miejsce – Paweł Cybul (kl. VII),
  2 miejsce – Zuzanna Morawiec (kl. VI), 
  3 miejsce – Hanna Czarnuch (kl. VII),
  wyróżnienie – Emilia Lach (kl. V)

  Nagroda specjalna – Natalia Wiewiórska (kl. VIII)

 • Podziękowanie

 • Konkurs rozstrzygnięty

  Głosy policzone, Słodziaki rozbiły bank. Zwyciężyła dekoracja nr 2 kl.4, tuż za nią była dekoracja nr 3 kl.5 i dekoracja nr 1 kl.3.Nagrodą za udział są vouchery na pyszną pizzę w Bistro u Sylwii.

 • Żegnamy.

  Nasz Pan Janek odszedł na zasłużoną emeryturę.Życzymy mu miłych wspomnień i samych wspaniałych dni.

 • Obchody Święta NIepodległości

  Szkoła do hymnu - święto nas wszystkich.

 • Tej wiedzy nigdy za wiele

  Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach i uczniowie SP wzięli udział w ciekawej lekcji profilaktyki. Zaproszona została rzecznik Policji Powiatowej w Sławnie Kinga Warczak, która rozmawiała z uczniami na temat uzależnień i bezpieczeństwa drogowego.

  Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, ponieważ jest to temat „wałkowany” przy różnych okazjach, nie mniej jednak ciekawym i nowym doświadczeniem był obraz policyjnej izby dziecka, gdzie można trafić za różne przewinienia. To, co warto zapamiętać ze spotkania to: zachowanie w autobusie i na jezdni, jak reagować na pijanego kierowcę, co zrobić, gdy mamy podejrzenie, że ktoś rozprowadza i korzysta z dopalaczy. To nie była łatwa lekcja, ale warto ją pamiętać.

  Dziękujemy p. Kindze za tę lekcję życia oraz wychowawcom świetlicy za zorganizowanie spotkania.

  Finałem działań profilaktycznych w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” była akcja drogowa dzieci we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej w Sławnie. Dzieci przygotowały plakaty, zrobiły medale dla trzeźwych kierowców, wzięły materiały edukacyjne i wspólnie z policją drogową stanęły przy sklepie ABC w Staniewicach. Policjanci przebadali alkomatem ok. 20 kierowców, na szczęście nikt nie był pod wpływem. Dzieci obserwowały pracę policjantów, uczyły się bezpieczeństwa i kontaktów z drugą osobą. Po powrocie do świetlicy orzekły: to było ciekawe przeżycie i nie warto siadać za kierownicę, kiedy jest się po spożyciu alkoholu.

   

  Teresa Rysztak

 • SZKOLNE PRZYGODY SŁODZIAKÓW

  Nasza szkoła brała udział w  akcji „Szkolne Przygody Słodziaków”, która rozpoczęła się od zapoznania dzieci oraz rodziców z celem konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dzienniczki czytania, które zmotywowały dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu przed książką.

  Drugim  etapem konkursu było przygotowanie  dekoracji nawiązująca do Przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie klas III, IV oraz V  pod opieką rodziców przygotowali wspaniałe dekoracje, które przeniosły nas w magiczny  świat słodziaków. Na szkolnym korytarzu pojawiło się magiczne drzewo, dom oraz wiele postaci zamieszkujących Słodziakową Krainę. Przechodząc szkolnym korytarzem można było poczuć się jak w lesie… zapach mchu, leśne zwierzęta  oraz drzewa wprawiły nas w cudowny nastrój.

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • BILET DLA WZOROWYCH UCZNIÓW

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  Październik to miesiąc, w którym dzieci z pierwszych klas zostają pasowani na uczniów. We wtorek 29 października odbyła się w naszej szkole ta piękna uroczystość. Po powitaniu gości przez wychowawcę klasy przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzia Morawiec przeprowadziła  turniej  wiedzy i umiejętności. Zmagania pierwszaków oceniali rodzice i  goście. Po zdanym egzaminie  dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Bogumiła Roman-Struś wielkim ołówkiem pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Wiele pozytywnych emocji wywołały bogate prezenty, którymi obdarowano pierwszaków.  Po uroczystości rodzice zaprosili swoje pociechy oraz gości na słodki poczęstunek. Niespodzianką był tort wykonany przez jedną z mam, udekorowany grupowym zdjęciem małych bohaterów. Składam wielkie podziękowania rodzicom za przygotowanie pięknej imprezy.

  wychowawca kl. I Mirosława Mrowińska

 • NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU

  Starsze dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie klasy II i III wzięły udział w  spektaklu pod tytułem "NAJPIĘKNIEJSZE  BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Na scenie wystąpił Aladyn, Ali Baba, Sindbad, potężne duchy, okrutni czarnoksiężnicy, królowie i książęta. Bohaterowie  mieszkali  w krainie, w której wszystko było  możliwe, a ludzie żyli obok duchów. Nastrój widowiska wzbogacały projekcje wideo oraz autorskie piosenki. Ta niezwykła  opowieść pokazała, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem, a czytanie książek buduje naszą wyobraźnię, dzięki której nasze życie jest bogatsze.

  Mirosława Mrowińska

 • BILIŚMY REKORD

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć