Menu

liczba odwiedzin: 888703
 • Góra Grosza

  Ruszyła XX ogólnopolska akcja charytatywna Góra Grosza.

  Jej jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  Jednak najważniejszym celem tej akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku.

  Akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który znajduje się  na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl w zakładce Góra Grosza.

 • Konkursy przedmiotowe

  18,19 i 25 listopada uczniowie klasy ósmej: Alicja Dudka, Katarzyna Wiśniewska, Bartłomiej Grzebielucha i Patryk Szlawski brali udział w etapach rejonowych Konkursów Przedmiotowych dla  uczniów szkół podstawowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Szczecinie - Języka Polskiego, Matematyki i Geografii.

  Udział w etapie rejonowym poprzedzony był szkolnymi eliminacjami. Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 • „PAN TADEUSZ”

  14 listopada  uczniowie klas 7  i 8 wybrali się do Teatru Nowego  w Słupsku na spektakl pt. ,,PAN TADEUSZ”. Utwór ten, omawiany w szkołach, chyba od zawsze był znany przez wszystkich jako poważny poemat Mickiewicza, który przedstawia życie bohaterów na tle przełomowych wydarzeń historycznych. Tymczasem obejrzenie spektaklu inspirowanego „Panem Tadeuszem” zrobił na nas zupełnie inne wrażenie. Obejrzeliśmy niezwykłe widowisko, wykonane przez wspaniałych aktorów, którzy zachwycili nas poziomem gry aktorskiej. Przedstawienie składało się zarówno ze scen dramatycznych, jak i komediowych, zachowując przy tym wszystkie najważniejsze wątki oraz wydarzenia historyczne opisane przez wieszcza narodowego. To połączenie sprawiło, że młodzieży taki kontakt z wybitnym dziełem kultury bardzo się spodobał i zaciekawił, a co najważniejsze - na pewno zapadł w pamięci.

 • Strofy o Ojczyźnie

  Jak co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”.Młodzi recytatorzy ze wszystkich klas zaprezentowali utwory wielkich poetów takich jak: Władysław Broniewski, Krzysztof Kamil Baczyński czy Juliusz Słowacki. Dzięki nim pamiętamy o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.Okazuje się, że wśród społeczności szkolnej też mamy początkujących pisarzy. Uczennica klasy VIII – Natalia Wiewiórska napisała własny wiersz i pięknie przedstawiła go nam w tym dniu.

  Wybór zwycięzcy nie był łatwy, ale jury dokonało wyboru w trzech kategoriach:

  Kategoria I:
  1 miejsce – Patrycja Zagrodnikow (kl.I),
  2 miejsce – Natalia Erwardt (kl. I), 
  3 miejsce – Oliwia Sikora (kl.I),
  wyróżnienie – Helena Podgórska (kl. III)

  Kategoria II:

  1 miejsce – Paulina Zwolan (kl. IV),
  2 miejsce – Oliwia Wiewiórska (kl. IV),
  3 miejsce – Mikołaj Podgórski (kl. IV),
  wyróżnienie – Miłosz Szczepański (kl. VI)

  Kategoria III:

  1 miejsce – Paweł Cybul (kl. VII),
  2 miejsce – Zuzanna Morawiec (kl. VI), 
  3 miejsce – Hanna Czarnuch (kl. VII),
  wyróżnienie – Emilia Lach (kl. V)

  Nagroda specjalna – Natalia Wiewiórska (kl. VIII)

 • Podziękowanie

 • Konkurs rozstrzygnięty

  Głosy policzone, Słodziaki rozbiły bank. Zwyciężyła dekoracja nr 2 kl.4, tuż za nią była dekoracja nr 3 kl.5 i dekoracja nr 1 kl.3.Nagrodą za udział są vouchery na pyszną pizzę w Bistro u Sylwii.

 • Żegnamy.

  Nasz Pan Janek odszedł na zasłużoną emeryturę.Życzymy mu miłych wspomnień i samych wspaniałych dni.

 • Obchody Święta NIepodległości

  Szkoła do hymnu - święto nas wszystkich.

 • Tej wiedzy nigdy za wiele

  Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach i uczniowie SP wzięli udział w ciekawej lekcji profilaktyki. Zaproszona została rzecznik Policji Powiatowej w Sławnie Kinga Warczak, która rozmawiała z uczniami na temat uzależnień i bezpieczeństwa drogowego.

  Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, ponieważ jest to temat „wałkowany” przy różnych okazjach, nie mniej jednak ciekawym i nowym doświadczeniem był obraz policyjnej izby dziecka, gdzie można trafić za różne przewinienia. To, co warto zapamiętać ze spotkania to: zachowanie w autobusie i na jezdni, jak reagować na pijanego kierowcę, co zrobić, gdy mamy podejrzenie, że ktoś rozprowadza i korzysta z dopalaczy. To nie była łatwa lekcja, ale warto ją pamiętać.

  Dziękujemy p. Kindze za tę lekcję życia oraz wychowawcom świetlicy za zorganizowanie spotkania.

  Finałem działań profilaktycznych w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” była akcja drogowa dzieci we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej w Sławnie. Dzieci przygotowały plakaty, zrobiły medale dla trzeźwych kierowców, wzięły materiały edukacyjne i wspólnie z policją drogową stanęły przy sklepie ABC w Staniewicach. Policjanci przebadali alkomatem ok. 20 kierowców, na szczęście nikt nie był pod wpływem. Dzieci obserwowały pracę policjantów, uczyły się bezpieczeństwa i kontaktów z drugą osobą. Po powrocie do świetlicy orzekły: to było ciekawe przeżycie i nie warto siadać za kierownicę, kiedy jest się po spożyciu alkoholu.

   

  Teresa Rysztak

 • SZKOLNE PRZYGODY SŁODZIAKÓW

  Nasza szkoła brała udział w  akcji „Szkolne Przygody Słodziaków”, która rozpoczęła się od zapoznania dzieci oraz rodziców z celem konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dzienniczki czytania, które zmotywowały dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu przed książką.

  Drugim  etapem konkursu było przygotowanie  dekoracji nawiązująca do Przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie klas III, IV oraz V  pod opieką rodziców przygotowali wspaniałe dekoracje, które przeniosły nas w magiczny  świat słodziaków. Na szkolnym korytarzu pojawiło się magiczne drzewo, dom oraz wiele postaci zamieszkujących Słodziakową Krainę. Przechodząc szkolnym korytarzem można było poczuć się jak w lesie… zapach mchu, leśne zwierzęta  oraz drzewa wprawiły nas w cudowny nastrój.

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • BILET DLA WZOROWYCH UCZNIÓW

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  Październik to miesiąc, w którym dzieci z pierwszych klas zostają pasowani na uczniów. We wtorek 29 października odbyła się w naszej szkole ta piękna uroczystość. Po powitaniu gości przez wychowawcę klasy przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzia Morawiec przeprowadziła  turniej  wiedzy i umiejętności. Zmagania pierwszaków oceniali rodzice i  goście. Po zdanym egzaminie  dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Bogumiła Roman-Struś wielkim ołówkiem pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Wiele pozytywnych emocji wywołały bogate prezenty, którymi obdarowano pierwszaków.  Po uroczystości rodzice zaprosili swoje pociechy oraz gości na słodki poczęstunek. Niespodzianką był tort wykonany przez jedną z mam, udekorowany grupowym zdjęciem małych bohaterów. Składam wielkie podziękowania rodzicom za przygotowanie pięknej imprezy.

  wychowawca kl. I Mirosława Mrowińska

 • NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU

  Starsze dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie klasy II i III wzięły udział w  spektaklu pod tytułem "NAJPIĘKNIEJSZE  BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Na scenie wystąpił Aladyn, Ali Baba, Sindbad, potężne duchy, okrutni czarnoksiężnicy, królowie i książęta. Bohaterowie  mieszkali  w krainie, w której wszystko było  możliwe, a ludzie żyli obok duchów. Nastrój widowiska wzbogacały projekcje wideo oraz autorskie piosenki. Ta niezwykła  opowieść pokazała, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem, a czytanie książek buduje naszą wyobraźnię, dzięki której nasze życie jest bogatsze.

  Mirosława Mrowińska

 • BILIŚMY REKORD

 • JESIENNA WYCIECZKA

  Wójt Gminy Postomino Pan Janusz Bojkowski zaprosił uczniów klas pierwszych  na jesienną wycieczkę do Doliny Charlotty. Pierwszaki  ze szkół w Staniewicach, Pieszczu i Postominie wyruszyły na integracyjny  wyjazd w czwartek 26 września 2019 roku.

  Zwiedzanie  rozpoczęły od wizyty w Fokarium, gdzie obserwowały karmienie fok i trening medyczny,  podczas którego opiekunowie sprawdzają stan zdrowia podopiecznych.  Następnie spacerowały po  ZOO Charlotta i podziwiały zwierzęta mieszkające w polskich lasach (dziki, sarny, daniele, żubry, sowy, pawie, orła bielika) oraz zwierzęta sprowadzone z innych krajów (wielbłądy, lamy, świnie wietnamskie, małpy, antylopy, kangury, kapibary, papugi, strusie). Kolejnym punktem programu był rejs łodzią po Wodnym ZOO Safari z przystankiem na Wyspie Lemurów.  Następnie dzieci pobawiły się na placu zabaw i odwiedziły Krainę Bajek, gdzie spotkały Jasia i Małgosię, Rybaka i Złotą Rybkę, Czerwonego Kapturka z wilkiem, Calineczkę, Kota w butach, Królewnę Śnieżkę i Pinokia.

  Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani obiadkiem w restauracji "Gościniec".

  Serdecznie dziękujemy  władzom Gminy Postomino za  prezent, dzięki któremu mogliśmy przeżyć  piękny, pełen wrażeń dzień.

  Mirosława Mrowińska

 • "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

  "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

  Szkoła Podstawowa w Staniewicach przystąpiła do akcji "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!" pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Celem działania  było  budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie zostało poprzedzone pogadankami z uczniami poświęconymi  tematyce z różnych dziedzin ekologii: ochrony lasów, segregacji śmieci, dbania o czystość naturalnego środowiska.

  Dnia 26 września wszyscy nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Nasze działania podsumowaliśmy  wspólnym ogniskiem.

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego  w Postominie oraz pana Bogdana Szlawskiego za wsparcie naszej akcji .

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • Przygodę ze słodziakami czas zacząć!

  Rozpoczynamy akcję czytelniczą z „Gangiem Słodziaków”. Nasza szkoła w ramach akcji  weźmie udział w konkursie na dekorację klasy,  prezentującą siłę dziecięcej wyobraźni. Dekoracje powinny być wykonane materiałów użytych wtórnie i nawiązać do przygód słodziaków.  Dla 15 zwycięskich klas Biedronka przygotowała wspaniałe nagrody:

  • po 3000 zł na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej według potrzeb placówki

  • nagrody dla dzieci i nauczycieli.

  Dodatkowo, aż 500 klas otrzyma w ramach wyróżnienia nagrody rzeczowe dla wszystkich uczniów.

  Drodzy rodzice pamiętajmy, że  czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka, ponieważ uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pobudza wyobraźnię.

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • Uwaga Miłośnicy Zwierząt!

  Uwaga Miłośnicy Zwierząt!

  Z okazji Światowego Dnia Zwierząt obchodzonego 4 października zróbmy prezent podopiecznym Stowarzyszenia MY3.KOTY I PSY!

  Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę rzeczy niezbędnych w walce o zdrowie i życie porzuconych psów i kotów.

  Potrzebne są:

  - karma sucha i mokra
  - żwirek dla kotów
  - koce, ręczniki, pościele
  - obroże i smycze
  - miski

  Wszystkie dary można przynosić do sali nr 11 lub do opiekuna SKW - D. Herman - Kisielowskiej

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Staniewicach rozpoczął się od uczczenia pamięci związanej z rocznicą wybuchu najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości. Do wybuchu II wojny światowej, szkoła w Staniewicach była trzyklasową szkoła powszechną, w której uczyli dwaj nauczyciele, kierownik był jednocześnie organistą. Bezpośrednio po wojnie w 1945 r została uruchomiona polska szkoła, której pierwszym kierownikiem był Kazimierz Karwasz, który sprawował swój urząd do 1950 r. Wśród przedmiotów, które wtedy nauczano była religia, język polski, historia, geografia, nauka o przyrodzie, arytmetyka z geometrią, zajęcia praktyczne, śpiew i ćwiczenia cielesne. W księdze ocen znajdowały się wpisy mówiące o tym, że brak obuwia i ubrań utrudniał dzieciom uczęszczanie do szkoły. Te trudne czasy są już historią o której jednak nie możemy zapominać. A dzisiaj, uczniowie mogą uczyć się w przestronnych, jasnych klasach. Rok po generalnym remoncie i termomodernizacji budynku czekają na uczniów kolejne zmiany. Modernizacja podłogi na sali gimnastycznej, skończona budowa altany, która będzie pełniła też rolę klasy pod chmurką to tylko początek. W tym roku kolejną kadencję dyrektora rozpoczęła Bogumiła Roman-Struś, która z rąk absolwenta szkoły, Wójta Gminy Postomino pana Janusza Bojkowskiego otrzymała nominację na kolejne 5 lat. Dziękując bardzo za zaufanie, którym została obdarzona, pani dyrektor złożyła obietnice ,że z całych swoich sił, z całą energią, którą posiada będzie dalej dążyła do tego aby Szkoła w Staniewicach była wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Aby wyróżniała się nie tylko poziomem edukacji, ale również atmosferą która tu panuje. Aby jej absolwenci z dumą mówili: Szkoła Podstawowa w Staniewicach, to moja szkoła. Po raz pierwszy w historii szkoły powołana została też funkcja wicedyrektora a tą funkcję będzie pełniła pani Magdalena Woropaj – Stępień. Drodzy Uczniowie, dzień dzisiejszy jest przede wszystkim Waszym świętem. W szkole spędzacie najważniejsze lata Waszego życia. Jest to czas, kiedy zdobywacie wiedzę i kształtujecie własną osobowość. Życzymy Wam, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Wszystkim uczniom życzymy aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy, aby zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego, uznania i szacunku społecznego. Rodzicom, owocnej współpracy ze szkołą i wielu radości wynikających z sukcesów szkolnych ich pociech. Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!

 • Mistrzowie Ortografii

  5 czerwca w naszej szkole już po raz osiemnasty odbył się konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii dla uczniów klas IV – VIII oraz „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III.

  Uczestnicy zmagali się z trudnościami ortograficznymi w zadaniach testowych oraz w dyktandzie.

  Najlepsza okazała się Gabriela Zwolan ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach  uzyskując tytuł „Mistrza Ortografii”. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Morawiec również ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

  Na trzecie miejsce zasłużył Miłosz Stachowski, zaś czwarte zajął  Fabian Banasik – obaj chłopcy są uczniami  Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.

  W konkursie dla uczniów klas III najlepiej wypadła Oliwia Wiewiórska uzyskując tym samym tytuł „Małego Mistrza Ortografii”. Drugie miejsce zajął Mikołaj Podgórski, trzecie miejsce zajął Filip Dziatkiewicz, a czwarte Paulina Zwolan. Wszyscy są uczniami naszej szkoły.  Serdecznie gratulujemy sukcesów! 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć