• Labolatoria Przyszłości

• Media społecznościowe
            logo facebook

Komunikat prasowy

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją  jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach Programu Szkoła Podstawowa w Staniewicach  otrzymała  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 30 000  zł.

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej oraz na profilu szkoły na portalu Facebook są zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i szkolnego Facebooka.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:

1. AGD sprzęt gospodarstwa domowego
            • Opiekacz
            • Wielofunkcyjny robot kuchenny
            • Blender Smothie
            • Maszyny do szycia wraz z akcesoriami

1. Sprzęt fotograficzny i audio
            • Tło fotograficzne
            • Statyw oświetleniowy
            • Gimbal FeiyuTech G6 Max 3-Axis
            • Oświetlenie fotograficzne
            • Słuchawki  studyjne