Co u nas słychać?

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Przybyła do nas czarownica Tabaluga, która wróżyła z magicznej kuli. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić kto pierwszy wyjdzie za mąż, czy ożeni się. Czarownica wróżyła dzieciom kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami i muzyką.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

LISTOPADOWI SOLENIZANCI

CZYTANIE BAJEK

W listopadzie w grupie Misiów bajkę czytała mama Tomka. Dziękujemy za wizytę.

WARSZTATY CZEKOLADOWE

Czekoladowy autobus przeniósł nas w świat słodkości. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać tabliczkę czekolady. Dowiedziały się skąd się bierze czekolada oraz mogły pobawić się formami z czekolady. Otrzymały dyplomy „Mistrza czekolady”, a swoje wyroby zabrały do domu.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI IPOZDROWIEŃ U PRZEDSZKOLAKÓW

Z okazji tego święta przygotowaliśmy z dziećmi książeczkę z pozdrowieniami w formie obrazków. Życzenia wraz z krasnalem przeznaczonym na aukcję przekazaliśmy rodzeństwu Polci i Maksowi.

KONKURS  RECYTATORSKI

GALERIA

Większość przedszkolaków wzięła udział w konkursie recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie". Za najładniejsze recytacje wierszy komisja przyznała w każdej grupie po cztery miejsca:

MISIE                                                 BIEDRONKI

I   - Natalka Mironowicz                   Emilka Pakos

II  - Natalka Morawiec                     II  -  Hania Młocicka-Rak

III - Tomasz Zwolan                        III - Jakub Górczewski

IV - Szymon Mazurek                     IV - Cyprian Janik

Wszyscy recytatorzy otrzymali upominki książkowe i dyplomy za udział w konkursie.

DZIEŃ JEŻA

Dzieci z grupy Biedronek z okazji Dnia Jeża wykonały kolorowe jeże z masy solnej, którą wcześniej sami przygotowali.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Misie i Biedronki w ramach akcji "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" pięknie ubrane w barwy narodowe wraz z uczniami szkoły zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA U MISIÓW

W tym dniu w grupie Misiów było nie tylko zdrowo, ale również kolorowo. Dzieci i rodzice/babcie robili sałatki owocowe i warzywne. Było pysznie.☺

ZDROWE ŻYWIENIE

Biedronki z okazji DNIA ZDROWEGO ŻYWIENIA I GOTOWANIA zrobiły pyszne, pełne witamin owocowe sałatki, które z apetytem zjadły na drugie śniadanie.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada do grupy Biedronek przybyły znane z bajek postacie: Kopciuszek, Śnieżka, Elza, Calineczka, Pipi, Śpiąca Królewna, Jednorożec, Czerwony Kapturek, czarownica, król, rycerz, pirat, Strażak Sam oraz jeden z bohaterów Pidżamersów. Wszystkie dzieci wiedziały z jakiej bajki pochodzą. Podzieleni na dwie drużyny wykonywali różne zadania: rozwiązywali zagadki słuchowe i obrazkowe, układali puzzle, przebierali na czas groch z fasolą, zdobywali punkty w zabawach sprawnościowych. Walka drużyn była wyrównana, dzieci wykazały się znajomością bajek. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za wspólną zabawę.

W grupie Misiów z okazji tego święta odbyły się różne bajkowe konkurencje. Były zagadki, zabawy słuchowe, przebieranie grochu, układanie puzzli oraz pozowanie do zdjęć. Na koniec zajęć Czerwony Kapturek, Minionek, Smok wawelski i inne bajkowe postacie zatańczyły wspólny taniec.

CZYTANIE BAJEK

W październiku w grupie Misiów bajkę „Trzy świnki” czytała mama Szymona. Dziękujemy za wizytę.

URODZINY SZYMONA

WIZYTA NA CMENTARZU

Biedronki przed dniem Wszystkich Świętych wybrały się spacerkiem na cmentarz w Staniewicach, by zapalić znicze na grobach bliskich.

URODZINY U BIEDRONEK

W październiku urodziny miała Emilka, która z tej okazji poczęstowała nas pysznymi babeczkami upieczonymi wspólnie z mamą. Koleżanki i koledzy wykonali dla jubilatki kolorowe laurki i wraz z życzeniami wręczyli Emilce.

ANIMATOR   W  PRZEDSZKOLU

Z okazji PASOWANIA PRZEDSZKOLAKÓW pan Wojciech Szewczyk  z firmy „Fach- Bruk” ufundował prezent w postaci zabawy z ANIMATOREM.  Były tańce, zabawy bańkami mydlanymi i balonami. Dzieciom zabawa bardzo się podobała.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszym przedszkolu odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki z pomocą wychowawczyni przygotowały kilka konkurencji, w których mogli wykazać się chłopcy. Wybrałyśmy Mistrza szybkiego liczenia, Mistrza kopania piłki, Mistrza celnego oka. Chłopcy otrzymali dyplomy i medale. Na koniec był również słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

URODZINY

We wrześniu  w grupie Biedronek świętowaliśmy urodziny Malwinki i Hani.

JESTEŚMY  BEZPIECZNI

Do naszej szkoły przybyła na spotkanie z przedszkolakami i uczniami młodszych klas pani policjant. Przeprowadziła pogadankę  na temat bezpieczeństwa w  ruchu drogowym.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Biedronki i Misie brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Dzieci musiały wykazać się szybkością i zwinnością - biegały z piłeczką, nosiły woreczki na głowie,  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej.  Uśmiech na twarzach i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

WIZYTA W OSP STANIEWICE

Grupa starszaków z oddziału przedszkolnego przy okazji tematu "Jesteśmy bezpieczni" wybrała się na wycieczkę do  remizy strażackiej w Staniewicach. Strażacy-ochotnicy przygotowali ciekawe i miłe spotkanie. Pokazali nam samochód, którym wyjeżdżają na akcje, pozwolili posiedzieć w kabinie wozu. Zaprezentowali sprzęt jakim posługują się w czasie akcji strażackich. Mogliśmy założyć hełmy, które chronią ich w trakcie działań ratowniczych. Mieliśmy okazję usłyszeć dźwięki syren. Było to interesujące przeżycie, a dzieci z uwagą słuchały i oglądały prezentowane przedmioty. Większość z nich zadeklarowała, że w przyszłości też zostaną strażakami.

wychowawca grupy

M. Mrowińska