• Sposoby i tryb realizacji

• Nagłówek

• Na obecną chwilę, zajęcia w klasach I-VIII odbywają się zgodnie z tygodniowym planem lekcji.

Będziemy pracowali w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego Librus oraz bezpłatnej aplikacji Microsoft Teams Office 365. Wykorzystujemy także Messengera oraz inne ogólnodostępne komunikatory i adresy e-mail. W większości uczniowie klas starszych posiadają już swoje konta do nauki. Wymieniamy się tam informacjami.

Nie wszystkie lekcje są jednak prowadzone w czasie rzeczywistym. Nauczyciel będzie przekazywał państwu i dzieciom codziennie do godziny 12.00 temat, cel, omówienie i zakres lekcji na cały dzień.

Uczeń każdej klasy może w każdej chwili zrobić sobie przerwę i powrócić do zadań w dowolnym czasie.

Dostęp do pracy on-line (na czacie, z głosem albo obrazem na żywo) pozostawiliśmy dla nauczycieli języka angielskiego, polskiego i matematyki, w szczególności dla klasy VIII.

Każdy nauczyciel organizuje swoją lekcję i pracę w taki sposób, aby dotrzeć do wszystkich uczniów. Umawia się z nimi na wideo, czat i ustala konkretną godzinę, albo jest w kontakcie e-mail.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji od godziny 8.00. Przyjęliśmy zasadę, że na wiadomości, emaile itp. odpowiadamy do godziny 15.00 od poniedziałku do piątku. Nie planujemy wysyłać Wam też żadnych prac, zadań po  tej godzinie.

Dzieci lub rodzice mogą jednak w każdej wolnej chwili wysyłać nam swoje prace do konsultacji lub oceny. Pamiętacie jednak, że odpowiemy na nie do godziny 15.00 tego samego lub kolejnego dnia.

Po godzinie 15.00 nauczyciele pracują nad lekcjami na następny dzień, szkolą się, sprawdzają Wasze prace, biorą udział w wideokonferencjach oraz prowadzą dokumentację szkolną. Nie przeszkadzajmy im.

Rozumiemy, że niektóre dzieci nie mają stałego dostępu do Internetu lub komputera, dlatego każdy przypadek traktujemy indywidualnie i będziemy rozwiązywali pojawiające się problemy na bieżąco.

Prosimy, abyście Państwo umożliwili dzieciom odpowiadanie na nasze wiadomości i pomagali w przesłaniu wykonanych zadań do nas.

Pamiętajcie, w tej chwili nauczanie jest obowiązkowe!

Nie ma więc mowy o tym, aby któryś uczeń nie realizował obowiązku szkolnego.

W przypadku braku odpowiedzi/kontaktu z uczniem lub jego rodzicem będziemy ustalali indywidualne sposoby i tryb realizacji zadań wynikających z obowiązku szkolnego.