Menu

liczba odwiedzin: 892229
 • ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

  Zgodnie z zaleceniami Zachodniopomorskiego  Kuratora Oświaty, pojawiła się tzw.

  ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY.

  Znajduje się ona na szkolnym korytarzu na parterze. Można wrzucać do niej wszelkie informacje, które są ważne dla bezpieczeństwa. Formuła skrzynki daje Państwu i Wam, Drodzy Uczniowie, gwarancję pełnej anonimowości i może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej szkole.

 • Obchody Dnia Dziecka

 • Sukces na Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu

  Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce zakończyły się sukcesem dla Darii Chachuły (skok w dal) i Gabrysi Zwolan (1000m). Zawodniczki wywalczyły złoty medal i tym samym zakwalifikowały się na  mistrzostwa województwa, które niebawem odbędą się w Świnoujściu. Bardzo dobrze zaprezentowała się także drużyna dziewczyn w biegu sztafetowym 4x100 zdobywając brązowy medal.  W biegu na 1000 m brąz wywalczył także Eryk Zaręba,  a w pchnięciu kulą Kinga Czarnuch, w biegu na 100m srebro zdobyła Daria Chachuła.Udane strarty zaliczyli również w konkurencjach indywidualnych Agarta Foryś, Wiktoria Grzebielucha i Aleks Wrotniak. Gratulacje dla całego sportowego zespołu!

 • Podziękowanie za udział w akcji

  Podziękowanie za udział w akcji - Obrazek 1

 • Sukces zespołów tanecznych

  Widowiskowy, brawurowy, wręcz artystyczny - taki był Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych, który odbył się w Sławieńskim Domu Kultury.  Niesamowite stroje, piękne scenografie i dynamiczne występy sprawiły, że poziom był naprawdę wysoki. Jury musiało wybrać tylko trzy zespoły, które będą reprezentować powiat sławieński na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.
  Po sukcesie w eliminacjach gminnych na podium powiatowych scen wkroczył i uzyskał tytuł Laureata Zespół Taneczny „Bolero” a wyróżnienie Zespół Taneczny „Step by step” z naszej szkoły.
  Instruktorką, która od wielu lat z wielkim zaangażowaniem łączy swoją pracę pedagoga z pasją, zaangażowaniem i miłością do tańca jest Magdalena Woropaj–Stępień.
  Ten wielki Sukces był możliwy dzięki pracowitości tancerzy i tancerek: Lisek Laura, Wiewiórska Oliwia, Zwolan Paulina, Lach Emilia, Wójcik Maja, Hutman Aleksandra, Morawiec Zuzanna, Pruss Maria, Śpiewak Karolina, Talaśka Wiktoria, Wrotniak Nina, Grzebielucha Patrycja oraz Chachuła Daria, Czarnuch Kinga, Grzebielucha Wiktoria, Michalska Anastazja, Skotarczak Natalia Stryjek Magdalena, Zaręba Eryk, Zwolan Gabriela, Czarnuch Hanna.
  Serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy ogromnie angażują się w życie grup tanecznych, w szczególności dla pani Agnieszki Szpudyk za pomysł i przygotowanie niezwykle atrakcyjnych strojów tanecznych oraz pani Moniki Lisek za twórczą pracę i poświęcony swój wolny czas.
  Gratulujemy i dziękujemy!

 • „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?”

  20 marca najmłodsze dzieci - przedszkolaki "Misie" i "Biedronki"  oraz uczniowie klasy II i III wyjechały do Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" w Słupsku na spektakl pt. „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?”.

  Jest to sztuka napisana przez  Martę Guśniowską na podstawie popularnej rosyjskiej baśni o zabłąkanej w lesie dziewczynce, która staje się zakładniczką niedźwiedzia. Jest to mądry, pełen inteligentnego dowcipu tekst o spotkaniu dwóch poznających się wzajemnie światów, z których żaden nie rości sobie prawa do pierwszeństwa. Ale przy tym nie szczędzi drugiemu psikusów i  złośliwości.

  Spotkanie obojga bohaterów to szereg zabawnych zdarzeń, w trakcie których Masza i Niedźwiedź, wzajemnie się poznają. Dziewczynka i zwierz o niezwykle ciętym języku są tu gwarantem znakomitych dialogów, w których ujawnia się różnorodność  pozornie wykluczających się światów.  Kiedy Maszy udaje się w końcu podstępem wyrwać z leśnego więzienia okazuje się, że ta para nie może bez siebie żyć.

  Zakończenie Niedźwiedzia i Maszy, wyraźnie pokazuje, że dla tych dwojga bohaterów to wcale nie koniec, ale jedynie dłuższy wstęp do obfitującego w przygody początku. Bo co może się wydarzyć, kiedy mała, sprytna dziewczynka trafia przypadkiem do gawry brunatnego olbrzyma? Wydarzy się coś dobrego.

  Janina Perełka

 • POWITANIE WIOSNY

  Na ten dzień wszyscy czekaliśmy  z utęsknieniem! Pierwszy dzień wiosny, bo o nim mowa, uczniowie naszej szkoły obchodzili w sposób urozmaicony, ciekawy i przede wszystkim kolorowy. Zabawę rozpoczęliśmy od pokazu mody ekologicznej. Kreatywność i niczym nieograniczona wyobraźnia uczestników pokazu sprawiła, że zaprezentowali niezwykle ciekawe i barwne kreacje wykonane z  surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Pokaz uświetnił wstęp uczniów klasy 3, którzy przygotowali piosenkę o Marzannie.

  Pierwszego dnia wiosny nie mogło  także zabraknąć tradycyjnego barwnego korowodu, który przeszedł uliczkami Staniewic. Dzieci niosły kolorowe gaiki i wesołym zaśpiewem przywoływały wiosnę.

  Marzannę, symbolizującą zimę, pożegnaliśmy przy ognisku, jedząc pyszne pieczone kiełbaski. Dodatkową atrakcją była wizyta strażaka – p. Konrada Wala, który pokazał nam, jak należy gasić…ognisko.

 • - Obrazek 1

 • Dzień krawata i spódnicy

  Dzień krawata i spódnicy - Obrazek 1

   

   

  W miniony piątek większość dziewcząt i pań z naszej szkoły zostawiła swoje ulubione spodnie w domu i włożyła spódnice. Chłopcy również zadbali o to, by tego dnia wyglądać wyjątkowo i założyli swoje ulubione krawaty. Podczas przerw można było podziwiać kolorowe i niezwykle eleganckie stroje.

   

  D. Herman - Kisielowska

 • ZBIÓRKA KARMY

  ZBIÓRKA KARMY - Obrazek 1

   

  Zakończyła się zbiórka karmy, koców i wszelkich akcesoriów potrzebnych bezdomnym i chorym zwierzętom. Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu ZBIÓRKA KARMY - Obrazek 2 z Darłowa.

  Dziękuję  wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom o wielkich sercach, którzy pokazali, że nie jest im obojętny los porzuconych zwierząt.

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • Podziękowanie

  Podziękowanie - Obrazek 1

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

  Przedszkolaki wraz z paniami i rodzicami zaprosili swoich dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz skecz pt."Dziadek, stołek i rosołek" Doroty Gellner. Po odśpiewaniu gromkiego "Sto lat" wręczyli gościom przygotowane upominki. Po słodkim poczęstunku w  wesołej atmosferze wszyscy rozeszli się do domów.

  GALERIA

 • Podziękowanie

  Podziękowanie - Obrazek 1

 • WESOŁA LEKCJA HISTORII

  WESOŁA LEKCJA HISTORII

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie historycznym przygotowanym przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO pt. "Ku niepodległej" - opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Mieli okazję poznać stroje i kolekcję broni z czasów  powstań i I wojny światowej. Grupa omówiła powstania narodowe, I wojnę światową, sytuację Polaków pod zaborami oraz postać Józefa Piłsudskiego. W drugiej części pokazu uczniowie mieli możliwość przebrania się w stroje z omawianej epoki oraz mogli "powalczyć" prezentowaną wcześniej bronią.

  GALERIA

 • Podziękowania

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - Sztab Postomino. Pomimo niesprzyjającej pogody pokazaliście, że można na Was liczyć. Jesteście wspaniali, dajecie dobry przykład pozostałym uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku inni pójdą w Wasze ślady i będzie nas jeszcze więcej.

  Magdalena Woropaj-Stępień

  Wolontarisze Szkolnego Klubu Wolontariatu grajcy w Orkiestrze:

  Natalia Wiewiórska, Milena Pakos, Patryk Szlawski, Nadia Mikołajczak, Ala Dudka, Kasia Wiśniewska, Oliwier Kościuk, Karolina Maniecka, Przemek Lisek, Hania Czarnuch, Eryk Zaręba, Gabrysia Zwolan, Kinga Czarnuch, Daria Chachuła, Agata Foryś, Natalia Skotarczak.

 • DZIEŃ PIŻAMY

  Choć  w piątek za oknem było  zimno i wietrznie, w naszej szkole zapanowała ciepła atmosfera. A wszystko  to dzięki…  piżamkom, szlafroczkom i kapciom, które  królowały na szkolnych korytarzach. Każdy, kto miał ochotę mógł  w tym dniu przyjść do szkoły w swoim ulubionym stroju nocnym.  Zabawa była przednia. Pokazaliśmy, że mamy do siebie dystans i potrafimy się razem bawić.

  A skoro o śnie mowa…. Przy okazji zabawy przedstawiciele klas IV – VIII przygotowali gazetkę z wiadomościami na temat snu, która znajduje się na tablicy na dolnym korytarzu. Warto poczytać !

  UWAGA wszystkie damy i dżentelmeni – 15 lutego kolejna zabawa – dzień spódnicy i krawata. Przygotujcie się!

   

  Dagmara Herman Kisielowska

   i Samorząd Uczniowski

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 1DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 2

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 3

 • PRZEDŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  Do naszej szkoły zawitały piękne zielone panny!  We wszystkich salach lekcyjnych oryginalnie ozdobione choinki – te żywe i te sztuczne cieszą swoją obecnością.

  Każda z nich przygotowana została przez uczniów i wychowawców.

  W konkursie na najpiękniej ozdobione drzewko ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski  I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa VIII, zaś na miejscu III znalazła się choinka ubrana przez uczniów klasy VI.

  Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z grupy Biedronki, które własnoręcznie wykonały ekologiczną choinkę z surowców wtórnych.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • PRZEDŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  Do naszej szkoły zawitały piękne zielone panny!  We wszystkich salach lekcyjnych oryginalnie ozdobione choinki – te żywe i te sztuczne cieszą swoją obecnością.

  Każda z nich przygotowana została przez uczniów i wychowawców.

  W konkursie na najpiękniej ozdobione drzewko ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski  I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa VIII, zaś na miejscu III znalazła się choinka ubrana przez uczniów klasy VI.

  Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z grupy Biedronki, które własnoręcznie wykonały ekologiczną choinkę z surowców wtórnych.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • JASEŁKA

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • NATALIA WYRÓŻNIONA

  19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Sławnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom literackiego konkursu profilaktycznego pod nazwą DOPALACZE -  ŻYCIA POŻERACZE. W konkursie wzięło udział 113 osób, w tym dziewięcioro uczniów naszej szkoły.

  Wyróżnienie otrzymała Natalia Skotarczak z klasy 8 za wiersz  o tematyce profilaktycznej.

  Gratulujemy!

  Dagmara Herman - Kisielowska

  NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 1NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 2

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć