Menu

liczba odwiedzin: 462341
 • DZIEŃ PIŻAMY

  Choć  w piątek za oknem było  zimno i wietrznie, w naszej szkole zapanowała ciepła atmosfera. A wszystko  to dzięki…  piżamkom, szlafroczkom i kapciom, które  królowały na szkolnych korytarzach. Każdy, kto miał ochotę mógł  w tym dniu przyjść do szkoły w swoim ulubionym stroju nocnym.  Zabawa była przednia. Pokazaliśmy, że mamy do siebie dystans i potrafimy się razem bawić.

  A skoro o śnie mowa…. Przy okazji zabawy przedstawiciele klas IV – VIII przygotowali gazetkę z wiadomościami na temat snu, która znajduje się na tablicy na dolnym korytarzu. Warto poczytać !

  UWAGA wszystkie damy i dżentelmeni – 15 lutego kolejna zabawa – dzień spódnicy i krawata. Przygotujcie się!

   

  Dagmara Herman Kisielowska

   i Samorząd Uczniowski

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 1DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 2

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 3

 • PRZEDŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  Do naszej szkoły zawitały piękne zielone panny!  We wszystkich salach lekcyjnych oryginalnie ozdobione choinki – te żywe i te sztuczne cieszą swoją obecnością.

  Każda z nich przygotowana została przez uczniów i wychowawców.

  W konkursie na najpiękniej ozdobione drzewko ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski  I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa VIII, zaś na miejscu III znalazła się choinka ubrana przez uczniów klasy VI.

  Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z grupy Biedronki, które własnoręcznie wykonały ekologiczną choinkę z surowców wtórnych.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • PRZEDŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  Do naszej szkoły zawitały piękne zielone panny!  We wszystkich salach lekcyjnych oryginalnie ozdobione choinki – te żywe i te sztuczne cieszą swoją obecnością.

  Każda z nich przygotowana została przez uczniów i wychowawców.

  W konkursie na najpiękniej ozdobione drzewko ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski  I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa VIII, zaś na miejscu III znalazła się choinka ubrana przez uczniów klasy VI.

  Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z grupy Biedronki, które własnoręcznie wykonały ekologiczną choinkę z surowców wtórnych.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • JASEŁKA

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • NATALIA WYRÓŻNIONA

  19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Sławnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom literackiego konkursu profilaktycznego pod nazwą DOPALACZE -  ŻYCIA POŻERACZE. W konkursie wzięło udział 113 osób, w tym dziewięcioro uczniów naszej szkoły.

  Wyróżnienie otrzymała Natalia Skotarczak z klasy 8 za wiersz  o tematyce profilaktycznej.

  Gratulujemy!

  Dagmara Herman - Kisielowska

  NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 1NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 2

 • Próbny egzamin klasy 8

  Modlitwą o mądrość i dobry wybór uczniowie rozpoczęli pisanie próbnego egzaminu.
  Zmagania rozpoczęli od zadań z języka polskiego, następnie sprawdzą się w matematyce, a na trzeciego dnia z języka angielskiego lub niemieckiego. Życzymy im powodzenia.

   
  Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 1Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 2Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 3Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 4
 • DETEKTYW POZYTYWKA

  Przedszkolaki i dzieci z  młodszych klas były w Słupsku na przedstawieniu pt."Detektyw Pozytywka" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego  z Krakowa.  Tytułowy bohater zaprosił widzów do wspólnego śledztwa, co skłoniło dzieci do słuchania ze zrozumieniem, ćwiczenia pamięci, logicznego myślenia i aktywnej pracy w grupie. Widzowie z zaangażowaniem pomagali detektywowi rozwiązywać zagadki. Spektakl był ciekawy i nam się podobał.

  M. Mrowińska

 • 10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja

  10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja nie mogła odbyć się bez wolontariuszy z naszej szkoły, którzy pod opieką Pani Magdaleny Woropaj-Stępień dzielnie wspierali tegoroczny szczytny cel. Sertdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych, które w mgnieniu znikały z naszego stoiska. Dziękujemy Pani Alicji Zwolan, Halinie Wiśniewskiej,Agnieszce Szpudyk, Monice Wójcik, Katarzynie Czarnuch.

  10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja - Obrazek 1

 • Andrzejki w szkole

  Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

  Andrzejki w szkole - Obrazek 1

  GALERIA

 • „Strofy o Ojczyźnie”

  Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 14 listopada odbył się w naszej szkole  konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” .

  Młodzi, zdolni recytatorzy ze wszystkich klas oraz z oddziału przedszkolnego przypomnieli nam znane i mniej znane, a czasem zupełnie zapomniane utwory poetyckie przekazujące pamięć  o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

   

  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w kilku kategoriach:

   

  1. ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY:

          MISIE                                                 BIEDRONKI

  I   - Natalia Mironowicz                   I  -  Emilia Pakos 

  II  - Natalia Morawiec                     II  -  Hanna Młocicka-Rak

  III - Tomasz Zwolan                       III - Jakub Górczewski

  IV - Szymon Mazurek                   IV - Cyprian Janik

   

  2. KLASY II  -  IV

  I -  Laura Lisek
  II – Paulina Radomska
  III - Oliwia Wiewiórska

   

  3.KLASY V- VIII

  I - Agata Foryś
  II - Kinga Czarnuch
  III – Natalia Skotarczak

   

  WYRÓŻNIENIA: Jakub Wawrzyniak, Aleks Wrotniak

  „Strofy o Ojczyźnie” - Obrazek 1

  GALERIA

 • Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach

   

  Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach - Obrazek 1

   

  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 wyznaczył szczególną setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i każdy był nie tylko gościem ale przede wszystkim autorem tych wyjątkowych uroczystości W licznym gronie Szkoła Podstawowa w Staniewicach mogła cieszyć się tą szczególną rocznicą. Wspaniały koncert swoich umiejętności dali uczniowie, zuchy i harcerze staniewickiej podstawówki. Było uroczyście i wzruszająco.  Wyjątkowym gościem był Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy ze Słupska, który zaprezentował repertuar pieśni patriotycznych. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Postomino i zaproszeni goście wspólne śpiewali żołnierskie przeboje. Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej był podsumowaniem zadania publicznego w ramach Inicjatywy Lokalnej  ,,W hołdzie Niepodległej" oraz  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

  Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach - Obrazek 2

  GALERIA

 •  

   - Obrazek 1

   

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach wzięli udział w wycieczce związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej. Wycieczka była uhonorowaniem pracy podjętej przez uczniów, ich zaangażowania, aktywności i pomysłowości. W czasie wycieczki były prowadzone tzw. aktywne lekcje, zajęcia z przewodnikiem i konkursy wiedzy. Uczestnicy zwiedzili  Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Grób Nieznanego Żołnierza. Zamek Królewski, Łazienki. Efektem końcowym wyjazdu było opracowanie albumu pn. Niepodległa. Zawiera on zdjęcia z wycieczki, opowiadania, wspomnienia i refleksje. Album stanowi część składową Kroniki Szkoły Podstawowej w Staniewicach i zachowany zostanie dla następnych pokoleń.

   - Obrazek 2

  GALERIA

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obecnie obchodzony jest w ponad 180 krajach. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie  ludziom życzliwości

  W  naszej szkole również obchodzimy to wyjątkowe święto. Większość uczniów przyszła  ubrana w kolor żółty – symbol Dnia Życzliwości .Nauczyciele  zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Pedagog szkolny pani Magdalena Woropaj-Stępień prowadziła rozmowy z uczniami  na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy. Oddział przedszkolny  pod opieką pani Eweliny Myślak oraz Mirosławy Mrowińskiej przygotował piękną, kolorową książeczkę pozdrowień dla naszych przyjaciół Poli i Maksa, a chętni uczniowie zawiesili na tablicy szkolnej życzenia skierowane do wybranych przez siebie osób.

  Uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Staniewicach życzą wszystkim dużo uśmiechu każdego dnia, samych słonecznych chwil a wokół wielu życzliwych ludzi.

  Pedagog szkolny

  Magdalena Woropaj-Stępień

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 1Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 2

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 3Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 4

 • Wycieczka do Gdańska i Gdyni

  Uczniowie klas VII i VIII, a także rodzice i dziadkowie przeżyli niezwykły dzień na wspólnej  wycieczce.

  W Gdańsku odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej.  Celem wystawy jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy. Ekspozycje opowiadają o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, o terrorze okupacyjnym oraz o takich zjawiskach, jak ludobójstwo i opór wobec okupanta.

  Wystawa stopniowo wprowadzała nas do historii II wojny światowej, począwszy od wydarzeń, które ją poprzedzały. W muzeum można było obejrzeć wstrząsające filmy dokumentalne, rysunki więźniów obozów koncentracyjnych, czy też rysunki dzieci przedstawiające ich wspomnienia z okresu wojny. Można pospacerować piękną uliczką przedwojennego miasta. Bardzo cenne są również wywiady z osobami, które przeżyły horror wojny.

  Pobyt w Muzeum na wszystkich wywarł  ogromne wrażenie.

  Drugą częścią wyjazdu była wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Notre Dame de Paris”.

  Musical powstał na podstawie powieści Wictora Hugo. To zapierająca dech w piersiach historia miłosna rozgrywająca się w mrokach średniowiecza w murach paryskiej katedry Notre Dame.

  Po trzech godzinach spektaklu byliśmy oczarowani piękną monumentalną scenografią i niesamowicie odważnymi popisami zarówno wokalnymi, jak i tanecznymi i akrobatycznymi. Odkryliśmy prawdziwą magię teatru……

  Dagmara Herman - Kisielowska

  Wycieczka do Gdańska i Gdyni - Obrazek 1

  GALERIA

 • Szkolne Przygody Słodziaków

  Młodsi uczniowie naszej szkoły  wraz z oddziałem przedszkolnym biorą udział w akcji sieci sklepów Biedronka  „Szkolne Przygody Słodziaków". W ramach przedsięwzięcia dzieci otrzymały specjalne albumy, w których zbierały podpisy rodziców na potwierdzenie codziennego czytania w domu.
  W zamian za domowe czytanie dzieci dostał naklejkę z wizerunkiem Słodziaka. Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, ukazanie książki jako sposobu przyjemnego spędzenia wolnego czasu, jak i zachęcenie do samodzielnego czytania.

  Szkolne Przygody Słodziaków - Obrazek 1Szkolne Przygody Słodziaków - Obrazek 2

  Pedagog szkolny

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • Śniadanie Daje Moc

  Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Wychowawcy klas  wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie wszyscy przystąpili do przygotowania wartościowego śniadania z dostępnych produktów spożywczych.

  Celem programu było:

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

  Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”).

  Pedagog szkolny

  Magdalena Woropaj-Stępień

  Śniadanie Daje Moc - Obrazek 1Śniadanie Daje Moc - Obrazek 2

  Śniadanie Daje Moc - Obrazek 3

 • XIII Pomorski Bieg Niepodległości

  Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Staniewicach w składzie: Kinga Czarnuch, Daria Chachuła i Patryk Szlawski uczestniczyła w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości.  Bieg odbył się 9 listopada na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce i został zaplanowany, jako wydarzenie edukacyjno-sportowe dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

  Zawody składały się czterech połączonych konkurencji: strzelania do tarczy z kbks (odległość do tarczy 50m) biegu na orientację (dystans 8-9 km), testu historycznego (okres 1768-1921) i rzutu granatem do wyznaczonego celu. Nasza drużyna w końcowej klasyfikacji zajęła V miejsce spośród 14 pomorskich i zachodniopomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  XIII Pomorski Bieg Niepodległości - Obrazek 1XIII Pomorski Bieg Niepodległości - Obrazek 2

  GALERIA

 • List do rodziców i opiekunów Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

  Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                        

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   Z wyrazami szacunku

   

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 • Turniej niepodległościowy Kocham cię Polsko

   

  Turniej niepodległościowy Kocham cię Polsko - Obrazek 1

   

  W ramach projektu "Niepodległa" odbył się w naszej szkole teleturniej wzorowany na telewizyjnym "Kocham cię Polsko". Uczniowie odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego kraju, jego kulturą i położeniem. Zadaniem każdej klasy było również zaprezentowanie haseł niepodległościowych. Dzieci z młodszych klas, które dopingowały swoich starszych kolegów, mogły dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości o Polsce. Podczas teleturnieju zostały także wręczone nagrody za konkurs "Selfie z niepodległością". W konkursie tym dzieci wykazały się nie tylko umiejętnościami z dziedziny fotografii, ale również postawą patriotyczną.

  L.Wyrosławska

  GALERIA

   

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

 • - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć