Menu

liczba odwiedzin: 892283

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja w całej Polsce obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Zapoczątkowany został on przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku.

 

Nasz szkolna biblioteka przypomina o swoim istnieniu. Czytanie znów jest w modzie! Czytają dorośli, dzieci i młodzież. W bibliotece można wypożyczyć książkę za darmo! Nauczyciele - bibliotekarze pomagają w doborze lektury. Można też wybrać książkę samemu, bowiem umożliwiamy wolny dostęp do półek. Księgozbiór na bieżąco wzbogacamy o nowości wydawnicze. W ogromnej większości książki są nowe, w kolorowych okładkach, bez okładania w szary papier, jak to miało miejsce dawno temu. Szczególnie dbamy o dzieci, dla których kupujemy książki bogato ilustrowane, ze starannie dobraną tematyką.

 

Wyzwanie:

 

Przyjdź do biblioteki i z niej korzystaj. Nie tylko oszczędzisz drzewa, ale przy okazji możesz poznać kogoś ciekawego i porozmawiać o książkach. Zanieś do biblioteki książki, z których nie korzystasz. Może ktoś inny je przeczyta. Wspomóż bibliotekę.

 

Z okazji święta nasza szkolna biblioteka otrzymała piękne kartki z życzeniami od czytelników, które ozdobiły jej wnętrze.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
    Staniewice 61
    76-113 Postomino
  • 598108623

Galeria zdjęć